Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania w wieżowcu? Marzy Ci się zapierający dech w piersiach widok na miasto z wysokiej kondygnacji budynku. Czy to jedyna zaleta zamieszkania w drapaczu chmur?
 

Zalety mieszkania w drapaczu chmur – symbolu nowoczesności

Jedna z najważniejszych zalet mieszkania w wieżowcu niezwiązana jest z umiejscowieniem samego lokalu, lecz z otoczeniem budynku i infrastrukturą znajdującą się wokół. Wysokie bloki mieszkalne budowane są w bardzo dobrych lokalizacjach. Rozwinięta komunikacja miejska i nieduża odległość od centrum to tylko niektóre z udogodnień. W otoczeniu wieżowców  znajdują się szkoły, przedszkola i nowoczesne place zabaw. W okolicy jest bardzo duża sieć przydatnych sklepów i usług. Wieżowce budowane są zwykle w okolicach atrakcyjnych terenów zielonych lub miejskich parków. Współczesne mieszkania w wieżowcu, to piękne, często ekskluzywne wręcz apartamenty. Nowocześnie zaprojektowane budynki, zrobione z najlepszych materiałów, są symbolem luksusu i nowoczesności.
 

Z mieszkań na wyższych kondygnacjach roztacza się zwykle malowniczy krajobraz. Widok zachodów słońca i gwiaździstego niebo nad oświetlonym miastem zapierają dech w piersiach. To jedna z zalet, których nie zapewni nam żadne inne lokum.
 

Ale to nie wszystko…

Mieszkanie w wieżowcu zapewnia  mieszkańcom prywatność i anonimowość. Przy tak dużej ilości mieszkańców możemy pozostać wręcz niezauważeni. Z drugiej zaś strony, gdy jesteśmy bardzo towarzyscy i lubimy poznawać nowych ludzi, w łatwy sposób możemy poszerzyć grono znajomych. Wieżowce budowane są w bezpiecznej odległości od innych budynków. Ze względu na wysokość usytuowania wyższych apartamentów, nie ma możliwości, by ktoś zaglądał nam w okna.
 

Kolejnym plusem mieszkania w Krakowie w wieżowcu, szczególnie na wyższych piętrach, jest brak miejskiego hałasu.  Podwórkowy i uliczny zgiełk nie dociera do usytuowanych wysoko mieszkań. Nawet gdy mieszkamy niżej, szczelne okna tworzą skuteczną barierę dla dźwięku.
 

Deweloperzy wybierają najatrakcyjniejsze części miasta na usytuowanie ekskluzywnych apartamentowców. Na najwyższych poziomach ulokowane są zazwyczaj najdroższe, najbardziej ekskluzywne lokale. Ciekawą propozycją są również niesamowite tarasy na dachu lub bardzo komfortowe, dobrze zabezpieczone i duże balkony.  Mieszkania w takich miejscach sprzedają się w błyskawicznym tempie. Nie ma również żadnych problemów z ewentualną ich sprzedażą lub wynajmem.