Kolacja na świeżym powietrzu, drink przy zachodzącym słońcu i mini ogród w centrum miasta – korzyści z posiadania balkonu jest wiele. W tym artykule sprawdzamy, dlaczego ta z pozoru niewielka powierzchnia ma dla mieszkańców miast tak ogromne znacznie. Poznaj wszystkie korzyści mieszkania z balkonem.
 

Miejsce spotkań

Balkon stanowi świetną przestrzeń do spotkań towarzyskich. Nie ma przy tym znaczenia, czy chcesz zaprosić znajomych na drinka czy zjeść rodzinne śniadanie. Wystarczy zadbać o kilka mebli (fotel, krzesło, stolik), aby uczynić z niewielkiego balkonu towarzyskie centrum mieszkania.

Co ważne, aranżacja takiego balkonu nie musi być droga. Bez trudu znajdziesz w internecie świetnie wyglądające meble wykonane z palet. Wystarczy, że przyozdobisz je kocami, poduszkami i lampkami, a Twoi goście będą zachwyceni.
 

Czas na świeżym powietrzu

Siedzenie w czterech ścianach przez 24 godziny na dobę źle wpływa na ludzkie samopoczucie. Potwierdzą to wszyscy Ci, którzy w takich warunkach musieli spędzić kilkanaście dni kwarantanny. Brak wystarczającej ilości świeżego powietrza odbija się negatywnie na poziomie koncentracji, energii i kondycji ludzkiej pamięci. 

Wystarczy już kilkumetrowy balkon, aby codziennie rano dostarczyć solidnej porcji tlenu do płuc. Poprawi to odporność i nastrój. Przełoży się także na wydajność, co ma ogromne znaczenie jeśli pracujesz w trybie home office.
 

Miejsce na mini ogród w centrum miasta

Mieszkania na piętrze nie mają zazwyczaj dostępu do ogródków, dlatego to właśnie balkony służą ich właścicielom jako miejsce do uprawy kwiatów i roślin. Nawet niewielki balkon doskonale sprawdzi się również do sadzenia warzyw. Dzięki temu nie tylko będzie on wyglądał kolorowo i żywo, ale również dostarczy Ci kilku naturalnych produktów na obiad.
 

Widok jak z bajki

Czy jest coś lepszego niż podziwianie wschodu słońca z kubkiem pysznej kawy? Według nas tak. Podziwianie zachodu słońca przy lampce dobrego wina – najlepiej w miłym towarzystwie. 

Tych miłych chwil nie mogą doznać osoby niemające balkonu w swoim mieszkaniu.

Niezależnie od tego gdzie mieszkasz, widok z okna zawsze będzie zaskakujący. Czasem będzie to miejska ulica, która pędzi w zawrotnym tempie. Innym razem będzie to park, od którego bije spokój. Za każdym razem jest to coś wyjątkowego.
 

Mieszkania z balkonem są droższe

Balkon ma nie tylko wartość towarzysko-emocjonalną, ale również finansową. Mieszkania z dodatkową powierzchnią na zewnątrz są z reguły droższe, ponieważ posiadanie takiej przestrzeni stanowi wartość dodaną. Jeśli obecnie zastanawiasz się: czy lepiej kupić mieszkanie z balkonem czy bez, to pomyśl o przyszłości.

Jeśli po latach mieszkania w danym miejscu postanowisz je komuś wynająć, to dużo łatwiej będzie Ci znaleźć chętnych na mieszkanie z balkonem – między innymi ze względów wymienionych wyżej. Taki lokal  przedstawia większą wartość, co oznacza, że również oczekiwana kwota za najem może być wyższa. Zobacz jakie mieszkania z balkonem planuje developer zlokalizowane przy ul. Powstańców.
 

Podsumowanie

Mam nadzieję, że już rozumiesz, dlaczego ta z pozoru niewielka przestrzeń ma tak dużą wartość. Nawet mały balkon podniesie jakość życia mieszkańców. Niezależnie od tego, jak postanowisz go wykorzystać.

Zobacz także: